Anasayfa / Hizmetler / Merkezi Isıtma Uygulamaları


 

Merkezi ısıtma sistemi
 
 
Bir merkezden elde edilen ısıtma enerjisinin binalara dağıtılmasını ve bağımsız bölümlerin ısıtılmasını sağlayan sistem olarak karşımıza çıkıyor.
 
 
 
Merkezi ısıtma sistemi  iki ayrı mekanizmadan oluşuyor. Bunlarda ilki pay ölçer ve ikincisi de termostatik vana olarak karşımıza çıkıyor. Isı pay ölçer sistemi sayesinde içinde bulunulan ortamın sıcaklığı istenilen seviyeye ulaştığında ısı pay ölçer termostatik vanayı uyarıp, içinden geçen sıcak suyu kesiyor. Böylece ortamın sıcaklığı istenilen ayarda tutulabiliyor. Bu yöntem sayesinde enerji tasarrufu sağlanmış oluyor. 
 
 
 
Isı pay ölçer her dairenin kaç paralık yakıt yaktığının tespitini sağlıyor. Adaletli bir dağılım ve % 40’a varan yakıt tasarrufu elde edilmiş oluyor. Isı faturası daire bazında çıkmaya başlayınca, daire sakinleri otomatik olarak ısı israfını kesiyor. Pay ölçer bulunan evlerde sıcaklayınca cam açmak yerine, kalorifer kısılıyor. Böylelikle tasarruf sağlanıyor.
 
 
 
YERDEN ISITMA | RAUTITAN RADYATÖR BAĞLANTI SİSTEMİ
 
Kendinizi İyi Hissettirecek Verimli İklim
 
Doğru iklimlendirme ve verimli ısı veya serinlik dağıtımı, tüketim için en önemli faktörlerdendir. REHAU, ısıtma ve serinletme sistemlerinin verimli tasarımı alanında on yıllara dayanan deneyime sahiptir. Tavan, duvar, konut alanları ve konut alanları olmayan yerlerde zemin için döşeme sistemleri ile ısı pompalı enerji konfor sistemi, konforlu mahal ikliminin ve düşük enerji tüketiminin uyumlu bir şekilde nasıl bir araya getirebildiğinin iyi örnekleridir. Bu şekilde enerji verimliliği yönetmeliklerinin talepleri de rahatça yerine getirilebilir. Bir kaç boy daha büyüğünü sevenler için de REHAU futbol sahaları için çim saha ısıtma sistemlerini de sunar.